ReklamaSkryť reklamuDearchivátor


Ako zistiť URL adresu v archíve televízie?
Každý archív je špecifický a používa odlišný systém, preto nie je možné uviesť univerzálny návod. Zvyčajne však stačí otvoriť dané video v archíve televízie a URL adresa sa zobrazí v záhlaví prehliadača. Túto URL adresu stačí skopírovať do textového poľa na hlavnej stránke servera Dearchivátor. Aby ste mali istotu, že používate správny tvar URL adresy, po zvolení si príslušného archívu sa vám zobrazia príklady správnych URL adries, vďaka čomu ihneď viete, či so zadávanou URL dokáže náš systém pracovať, alebo nie. Pri niektorých archívoch môžete využiť aj špeciálne vyhľadávanie - v archíve TV JOJ a TV JOJ Plus môžete vyhľadávať aj pomocou dátumu (do textového poľa zadajte dátum vysielania danej relácie v tvare DD-MM-RRRR). Pokiaľ potrebujete poradiť, odporúčame vám prezrieť si obrázkové návody v našom fóre:
http://forum.dearchivator.com/viewforum.php?f=5

Ako zistím URL adresu videa pomocou URL adresy v archíve televízie?
Práve tento problém vám vyrieši naša služba. Pokúsili sme sa službu urobiť čo najjednoduchšou a celý proces pozostáva z troch krokov:

1) Zvoľte si archív televízie v ktorom chcete prehľadávať


2) Zadajte URL adresu v archíve televízie a skontrolujte jej platnosť pomocou príkladu správnych URL adries


3) Kliknite na tlačidlo > pre spustenie vyhľadávaniaAko stiahnem video pomocou vygenerovaného odkazu?
Každý archív používa iný systém distribúcie videa. V zásade sú však dva hlavné rozdiely resp. typy súborov, s ktorými sa stretnete:

1) Stream (teda prúd dát)
Tento typ videa nie je možné jednoducho stiahnuť pomocou http protokolu (pomocou internetového prehliadača). Zvyčajne je použitý iný protokol ako http, najčastejšie je to rtmp protokol. Tento odkaz si môžete skopírovať a otvoriť (prehrať) v prehrávači videa, ktorý používate. Niektoré streamy otvoríte aj v programe Windows Media Player, avšak my silno odporúčame používať program VLC Media Player (ktorý v určitom rozsahu i umožňuje stiahnuť stream). Pokiaľ nechcete stream iba prezerať ale aj stiahnuť, môžete použiť niektorý na to určený program. Zoznam takýchto programov nájdete napríklad na tejto stránke.

2) Súbor prístupný cez http protokol
V tomto prípade si môžete súbor s videom jednoducho stiahnuť do počítača pomocou internetového prehliadača. Otvorte vygenerovanú URL adresu videa v prehliadači a prehliadač by vám mal ponúknuť otvorenie alebo uloženie tohto súboru. Pokiaľ prehliadač automaticky otvára tento súbor, odporúčame použiť niektorý program určený na sťahovanie súborov pomocou http protokolov, prípadne využiť funkciu Sťahovanie prehliadača Opera. Najprv však vyskúšajte kliknúť pravým tlačidlom myši na odkaz a zvoliť "Uložiť cieľ ako...", týmto spôsobom sa vám môže podariť jednoducho uložiť súbor s videom na disk.


Po stiahnutí súboru na disk súbor môže mať rôzny názov a môže byť dokonca aj bez prípony, takže systém nerozozná o aký typ súboru sa jedná! V takomto prípade premenujte súbor podľa želania a pridajte aj príslušnú príponu súboru (najčastejšie flv alebo mp4). Následne by mal ísť súbor otvoriť v systéme. Pre prehrávanie stiahnutých súborov odporúčame program VLC Media Player.Pomocník | O službe | Fórum | História | Kontakt

©2024 MS Company